Kategorie: Wszystkie | Internet | design | hardware | software | wyszukiwarki
RSS
czwartek, 21 czerwca 2007
lokalizator internetowy - ZUMI

Wyszukiwarka z mapką
Pokazuje wybrane obiekty użytkowe
(kina, sklepy, firmy, etc.)
znajdujące się w wybranym rejonie
(miasto, ulica)

Możliwość dodawania firm

niedziela, 29 października 2006
FireFox 2.0 wystartował
W końcu dostępna jest nowa wersja FireFox'a - najpopularniejszej przeglądarki www tworzonej pod patronatem Mozilla Fundation przez międzynarodową społeczność internautów (open source).
FireFox mimo, że istnieje dopiero 2 lata, używany jest przez dziesiątki milionów ludzi na całym świecie. FireFox 2.0 dostępny jest w 35 wersjach językowych, stając się jedyną na świecie przeglądarką dostępną w języku rodzimym dla tak wielkiej rzeszy użytkowników Internetu.
Firefox 2 oferuje najlepszy z dostępnych dziś sposobów korzystania z Sieci” – powiedziała Mitchell Baker, prezes Mozilli. „Ulepszenia wprowadzone przez Mozillę - w łatwości korzystania, wydajności i bezpieczeństwie w Firefoksie 2 odzwierciedlają nasze niezmienne i nieustanne starania, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników Sieci na całym świecie”.

Przyznam, że testując nową wersję przeglądarki napotykam (jak do tej pory) tylko na same miłe niespodzianki.

dla tych którzy nie będą mogli dostać się na obleganą obecnie stronę :)

za mozila-europe.org
(do pobrania)
Słynna i uznana przeglądarka internetowa jest teraz jeszcze szybsza, jeszcze bardziej bezpieczna i daje Ci całkowitą swobodę w dostosowaniu jej do Twojego stylu życia w Sieci.

Możliwości
Najlepszy sposób korzystania z Internetu
W Sieci jest zawsze mnóstwo do zrobienia, więc żeby umilić Ci czas spędzany on-line, wyposażyliśmy Firefoksa 2 w kilka przydatnych funkcji.
Ulepszone przeglądanie w kartach
Przeglądanie w kartach podoba nam się tak samo bardzo, jak wszystkim - dlatego w Firefoksie 2 wszystkie nowe strony otwierają się domyślnie w nowych kartach. Każda karta ma teraz swój własny przycisk służący do jej zamknięcia, a jeśli zdarzy Ci się zamknąć ją niechcący, nie przejmuj się. Wystarczy, że wybierzesz ją z listy „Ostatnio zamkniętych kart” w menu Historia, by ją przywrócić. Co więcej, koniec z tłokiem na pasku kart. Jeśli w oknie otwartych jest wiele kart, z lewej lub prawej strony pojawią się przyciski przewijania paska kart, a dodatkowy przycisk dostępny po jego prawej stronie zawsze pozwoli Ci przejrzeć wygodną listę wszystkich otwartych w danym oknie kart.
Przywracanie sesji
Nikt nie lubi zamykać wszystkich kart, w których wyświetlane są czytane właśnie strony, gdy trzeba przerwać przeglądanie Internetu. Na szczęście dzięki opcji przywracania sesji, za każdy razem, gdy Firefox poprosi o ponowne uruchomienie lub zostanie zamknięty, wszystkie strony zostaną przywrócone - dokładnie takie, jakimi je pozostawiono. Przywracanie sesji obejmuje wszystkie otwarte okna i karty, teksty wpisane w formularzach (jeszcze nie wysłane) oraz trwające zadania pobierania plików. Możliwe jest także ustawienie wczytywania ostatniej sesji zamiast strony startowej przy każdym uruchomieniu Firefoksa 2.
Sprawdzanie pisowni
Czasami, gdy się spieszysz, nie możesz przypomnieć sobie, czy to ma być „ó” czy „u”. Dzięki wbudowanemu w Firefoksa 2 modułowi sprawdzania pisowni, nie musisz przejmować się błędami ortograficznymi we wpisach na blogu czy w e-mailach. Skup się na tym, co ważne.
Podpowiedzi wyszukiwania
Niektóre z wyszukiwarek dostępnych w Firefoksie 2 potrafią czytać w Twoich myślach i podpowiadać zapytania wyszukiwania. Lista podpowiedzi pojawi się zaraz po tym, jak zaczniesz wprowadzać w pasku wyszukiwania swoje zapytanie (dotyczy wyszukiwarki Google).
Kanały informacyjne (RSS)
Co mają ze sobą wspólnego najnowsze wiadomości, podcasty rocka alternatywnego i zdjęcia kociąt? Wszystkie te rzeczy można subskrybować przy użyciu kanałów informacyjnych. Firefox 2 daje Ci pełną kontrolę nad kanałami, wyświetla podgląd każdego z nich i pozwala Ci wybrać sposób subskrypcji. Możesz skorzystać z dynamicznych zakładek, zainstalowanego na Twoim komputerze czytnika, albo z usługi sieciowej, takiej jak Startowy.com, Netvibes czy Google Reader.
Dynamiczne tytuły
Dynamiczne tytuły, nowość w Firefosie 2, pozwalają mieć na oku aktualną cenę na interesującej Cię aukcji internetowej albo najświeższe dane o wysłanej wczoraj przesyłce. Dynamiczne tytuły to regularnie uaktualniane podsumowania najważniejszych informacji na stronie internetowej. Ich nazwa wzięła się stąd, że są wystarczająco zwięzłe i małe, by być tytułem zakładki. Dynamiczne tytuły zmieniają się razem ze zmianami w treści śledzonych stron. Wypróbuj, jak działają, dodając do zakładek stronę www.woot.com.
Zintegrowane wyszukiwanie
Firefox pomaga Ci odnaleźć to, czego szukasz. Pasek wyszukiwania zawiera domyślnie wyszukiwarki Google, Allegro, Wirtualnej Polski, Encyklopedii PWN, Merlina, Polskiej Biblioteki Internetowej, Wikipedii i Wirtualnej Polski. Gdziekolwiek jesteś w Sieci, zawsze możesz wpisać szukany tekst do paska wyszukiwania i od razu otrzymać odpowiedź z wybranej wyszukiwarki. Z menu paska wyszukiwania możesz wybrać inną wyszukiwarkę, a także dodać kolejne wyszukiwarki spośród setek Twoich ulubionych witryn.
Dynamiczne zakładki
Dynamiczne zakładki w Firefoksie umożliwiają przeglądanie kanałów (takich jak nagłówki wiadomości i nagłówki wpisów na blogach) z poziomu paska lub menu zakładek. Wystarczy szybki rzut oka na najnowsze nagłówki z ulubionych stron i jedno kliknięcie, które przeniesie Cię prosto do wybranego artykułu.
Blokada wyskakujących okien
Firefox daje Ci kontrolę nad stronami, które przeglądasz, blokując denerwujące wyskakujące okna (tzw. pop-upy). Wbudowana blokada powiadomi Cię o zablokowaniu wyskakującego okna wyświetlając stosowną informację na pasku powiadomień lub ikonę w prawym dolnym rogu okna przeglądarki.
Uproszczony i bardziej wygodny interfejs
Interfejs Firefoksa 2 został ulepszony w celu poprawienia wydajności i wygody używania, jednak ze staraniem o zachowanie dotychczasowej konwencji, do której wszyscy przywykliśmy.
Ułatwienia dostępu
Przeglądanie Sieci w Firefoksie jest lepsze - dla wszystkich, także dla osób niedowidzących. Firefox zawiera obsługę ułatwień dostępu DHTML. Twórcy serwisów internetowych mogą tworzyć strony w sposób, który ułatwia ich przeglądanie za pomocą klawiatury poprzez zoptymalizowanie jej wykorzystania (np. projektując strony internetowe, które minimalizują użycie klawisza Tab). Przeglądarka zawiera także obsługę technologii Microsoft Active Accessibility, standardowe API dostępności w Microsoft Windows. Dzięki temu Firefox bezproblemowo współpracuje z czytnikami ekranu takimi jak Window-Eyes firmy GW Micro i JAWS firmy Freedom Scientific.
Bądź bezpieczny w Sieci
Sieć to wspaniałe miejsce, ale czasami można w niej napotkać złych ludzi. Firefox chroni Cię przed oprogramowaniem szpiegującym, oszustami i spammerami 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – korzystając z mocy, jaką daje mu czujna i oddana społeczność.
Zabezpieczenie przed oszustwami („phishingiem”)
Zabezpieczenie przed oszustwami sieciowymi (tzw. „phishingiem”) przenosi Firefoksa na nowy poziom bezpieczeństwa, pomagając chronić dane osobiste i finansowe przed złodziejami. Po otwarciu strony, która może być narzędziem oszustów, Firefox wyświetli ostrzeżenie i zasugeruje przejście do strony wyszukiwarki, dzięki czemu będzie można odnaleźć prawdziwą poszukiwaną stronę.
Otwarte źródła, większe bezpieczeństwo
Siła Firefoksa to open source, model rozwojowy opierający się na otwartości kodu źródłowego. Nad naszą przeglądarką pracują tysiące doświadczonych programistów i ekspertów do spraw bezpieczeństwa, rozsianych po całym świecie. Nasza otwartość i aktywna społeczność ekspertów sprawia, że produkty Mozilli są bezpieczniejsze i szybko aktualizowane, a jednocześnie pozwala nam korzystać z najlepszych zewnętrznych narzędzi skanujących i oceniających, dzięki czemu możemy jeszcze bardziej zwiększać ogólny poziom bezpieczeństwa.
Automatyczne aktualizacje
System aktualizacji Firefoksa zawsze sprawdza, czy korzystasz z najnowszej wersji, i powiadamia o dostępności aktualizacji związanych z bezpieczeństwem. Aktualizacje te są niewielkie (zwykle 200 - 700 KB), dzięki czemu ich instalacja nie trwa długo. System automatycznych aktualizacji Firefoksa dostępny jest w systemach Windows, Mac OS X i Linux w ponad 40 językach.
Zabezpieczenie przed oprogramowaniem szpiegującym
Firefox nie pozwoli stronie internetowej na instalowanie ani na uruchamianie programów na Twoim komputerze bez Twojej zgody. I kropka. Przeglądarka za każdym razem powiadomi Cię o rozpoczęciu pobierania i instalowania oprogramowania. W Firefoksie zawsze bedziesz wiedzieć, co się dzieje, dzięki czemu kontrolę nad swoim komputerem będziesz mieć tylko Ty.
Czyszczenie prywatnych danych
Firefox pozwala wyczyścić (usunąć) wszelkie prywatne dane związane z przeglądaniem stron. Wystarczy jedno kliknięcie na opcję „Wyczyść prywatne dane”. Możesz mieć pewność: jeśli wyczyścisz prywatne dane w Firefoksie, nie pozostanie po nich żaden ślad, niezależnie od tego, czy korzystasz z własnego komputera, czy z tego w bibliotece.
Dostosuj swoją przeglądarkę
Wybierz spośród tysięcy przydatnych dodatków, które usprawniają działanie Firefoksa. Przekonaj się, jak łatwo możesz go dostosować do swoich potrzeb i upodobań.
Dodatki dla wszystkich
W serwisie addons.mozilla.com zebraliśmy ponad 1000 dodatków. Dodatki mogą pomóc Ci robić zakupy w Sieci porównując oferty różnych sklepów, dzielić się zakładkami ze znajomymi, mogą wyświetlać prognozę pogody w rogu okna przeglądarki, wysyłać wpisy na Twój blog, pobierać najświeższe aktualności i odtwarzać muzykę - wszystko to wewnątrz Twojej ulubionej przeglądarki. Możesz nawet zmienić jej wygląd, zaczynając od przycisków, a na kolorach i czcionkach kończąc. Wszystko po to, by dopasować Firefoksa do Twojego stylu bycia.
Menedżer dodatków dla rozszerzeń i motywów
Nowy menedżer dodatków pozwala wygodniej zarządzać rozszerzeniami i motywami, dzięki czemu dostosowanie Firefoksa do własnych upodobań jest jeszcze prostsze. Menedżer pozwala na instalację, deinstalację, włączanie i wyłączanie dodatków z jednego miejsca.
Menedżer wyszukiwarek
Teraz można łatwo dodawać, usuwać i zmieniać kolejność wyszukiwarek w pasku wyszukiwania. Firefox 2 wykryje także wyszukiwarki oferowane przez witryny WWW i pozwoli je zainstalować jednym kliknięciem w menu.
niedziela, 22 października 2006
qubibi
na stronie
Weave Toshi
znajdziemy
DayDream
zrealizowany przez
qubibi
to dopiero uczta!
(a to mały smaczek)
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Search Engine Optimization

wentylacja
ToT